Aktuálne články

List Preláta (máj 2016)

List Preláta (máj 2016)

Keď budeme pri čítaní Evanjelia meditovať o oddanosti Panny Márie, pocítime nutnosť priblížiť našich priateľov a známych k jej Synovi.

Len treba začať (2): Potrava pre telo i dušu

Druhé video zo série o skutkoch milosrdenstva. Z prostredia Ruska a Filipín, o tom, ako sú telesné a duchovné potreby človeka navzájom prepojené. Video je k dispozícií so slovenskými titulkami.

Aktuality o Prelátovi

Prelát: Ubytovávať pútnikov

Prelát: Ubytovávať pútnikov

Prelát Opus Dei uvažuje o veľmi aktuálnych skutkoch milosrdenstva: teraz, v tomto čase, Kristus hľadá priateľov, ktorí ho prijmú v emigrantoch, alebo v ľuďoch odsúvaných na okraj spoločnosti.

O donovi Álvarovi

Video o peruánskom dieťati

V dňoch predchádzajúcich blahorečeniu Mons. Álvara del Portilla sa medzi pútnikmi rozširovala rýchlosťou svetla história Francisca Villa Corta, peruánskeho dieťaťa, ktorý mal len niečo málo cez rok, práve prišiel do Madridu a bojoval medzi životom a smrť po tom, ako náhodou spadol do bazéna. Video je k dispozícií so slovenskými titulkami.

Sociálne projekty

V srdci Bronxu

V srdci Bronxu

Rozhovor s Alice Trimmerovou, ktorá pôsobila 9 rokov ako...

Od svätého Josemaríu

Nové vydanie knihy Vyhňa

Nové vydanie knihy Vyhňa

​Vyhňa je skutočne knihou plnou ohňa. Čítanie tejto knihy a rozjímanie nad ňou môže mnohých ľudí priviesť do vyhne Božej lásky a roznietiť v nich túžbu po svätosti a apoštoláte.