Aktuality o Prelátovi

Prelát v Kostarike a v Nikarague

Prelát v Kostarike a v Nikarague

Od 28. júla do 3. augusta, v rámci svojej pastoračnej cesty po šiestich krajinách Strednej Ameriky, navštívil biskup Echevarría Nikaraguu a Kostariku, kde na stretnutie s ním prišli tisícky ľudí.

Aktuality o Pápežovi

Desať pápežových výrokov o futbale

Desať pápežových výrokov o futbale

Pápež František je vášnivý fanúšik futbalu. Priazeň k tomuto populárnemu športu si priniesol aj so svojím tričkom do Vatikánu. Už ako dieťa sledoval aj s priateľmi futbalové zápasy na ihrisku vo farnosti kostola Zázračnej medaily, v jeho rodnej štvrti Flores. K futbalu ho priviedol jeho otec Mario Bergoglio, ktorý bol priaznivcom klubu San Lorenzo de Almágro. Tento klub založil v roku 1908 jeden kňaz, ktorý chcel zachrániť deti z ulice.

František nám dáva radostné poslanie

František nám dáva radostné poslanie

Článok biskupa Javiera Echevarríu k exhortácii pápeža Františka Evangelii Gaudium. Pôvodne bol publikovaný v britskom Catholic Herald 7. marca 2014, v rámci série príspevkov pri príležitosti prvého výročia zvolenia pápeža Františka.

O donovi Álvarovi

Sociálne projekty Harambee a blahorečenie Á. del Portillo

Harambee Africa International, v súčinnosti s organizačným výborom pre blahorečenie Álvara del Portillo, pozýva ľudí, aby sa zapojili do pomoci štyrom africkým sociálnym a vzdelávacím iniciatívam, ktoré sa začali na podnet biskupa Álvara del Portillo.

Príbeh zošita

Osobné svedectvá
Príbeh zošita

Koľko ciest k Bohu existuje? Toľko, koľko je na svete ľudí (Ratzinger, Joseph: Soľ Zeme). Týmito slovami vtedy ešte kardinála Ratzingera si chcem...

Sociálne projekty

Konať dobro

Konať dobro

Supernumerár Opus Dei José Luis Olaizola a jeho manželka...