Aktuality o Prelátovi

List Preláta (február 2016)

List Preláta (február 2016)

Vo februárovom liste vyzýva prelát Opus Dei k správnemu využívaniu času pôstneho obdobia v prebiehajúcom Roku milosrdenstva. Osobitne zdôrazňuje duchovné skutky milosrdenstva: modliť sa za živých i zomrelých.

Rok milosrdenstva

Prvá pápežová audiencia o roku milosrdenstva

Prvá pápežová audiencia o roku milosrdenstva

Na prvej generálnej audiencii v roku 2016 Svätý Otec svojím príhovorom začal sériu katechéz o milosrdenstve v biblickej perspektíve. Poukázal na to, že už Starý zákon hovorí o milosrdnom Bohu, čo vzápätí ilustroval citátom: „Pán je milostivý a láskavý Boh, zhovievavý, veľmi milosrdný a verný“ (Ex 34,6). Milosrdenstvo evokuje nehu matky voči dieťaťu a preto „navodzuje obraz Boha, ktorý sa nami necháva dojať a roznežňuje sa kvôli nám, tak ako matka, keď berie do rúk svoje dieťa,“ hovorí Svätý Otec.

Lietame z Moskvy

Osobné svedectvá
Lietame z Moskvy

Jaime už rok pracuje v samom centre Ruska. Po intenzívnom kurze ruštiny si tento rodák zo španielskeho Leonu už dokáže poradiť, dokonca aj keď je 30...

Sociálne projekty

Od svätého Josemaríu

Nové vydanie knihy Brázda

Nové vydanie knihy Brázda

Táto kniha obsahuje cenné skúsenosti, rady a ponaučenia pre plnohodnotný kresťanský život. Kniha je rozdelená do tematických celkov pokrývajúcich široké spektrum kresťanského pohľadu na veci ako napr.: modlitba, pokánie, priateľstvo, radosť, láska atď.